Związek Syndykalistów Polski - sekcja Wrocław

Wrocław: Kolejna pikieta Niekasuj

Aktywiści inicjatywy Niekasuj po raz piąty w ciągu miesiąca pojawili się na ulicach Wrocławia z transparentem, ulotkami i dobrym słowem dla pasażerów. Tym razem ponownie na lokalizację akcji wybrano Nowy Dwór, czyli duże blokowisko, z którego najlepiej widać jak kuriozalnie rozwiązana jest komunikacja w mieście.

Nowy Dwór tonie w błocie i stoi w korkach powodowanych zresztą przez kierowców zjeżdżających z estakady, która miała ruch usprawnić. Podczas akcji trwającej około godziny rozdano 200 ulotek, odbyto kilkadziesiąt rozmów i zebrano kolejnych kilkadziesiąt podpisów pod petycją o referendum w sprawie darmowego transportu.

To finisz pierwszego etapu kampanii w ramach którgo udało się całkiem nieźle zaistnieć w świadomości Wrocławian. Oprócz czterech pikiet rozklejono niezliczoną ilość wlepek na kasownikach i plakatów na przystankach. Pojawiły się także szablony, a nawet spontanicznie wykonywane przez sympatyków akcji napisy markerami czy flamastrami. O kampanii mówiły już i pisały prawie wszystkie lokalne media, ale że wciąż spotyka się to z obojętnością czy wręcz wrogością władz aktywiści wzywają do strajku pasażerskiego polegającego na odmowie płacenia za przejazd od 26 października, czyli najbliższego poniedziałku.

Leave a reply

Your email address will not be published.

You may use these HTML tags and attributes:

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.