Związek Syndykalistów Polski - sekcja Wrocław

Zaproszenie na pikietę ws. śmierci pracownika LG pod ARP

Związek Syndykalistów Polski sekcja Wrocław organizuje pikietę ws. śmierci pracownika LG. 26-letni mężczyzna został tam przygnieciony wózkiem widłowym, który prowadził. Nie miał na niego uprawnień, nie przeszedł też odpowiednich szkoleń.

Pikieta odbędzie się pod Agencją Rozwoju Przemysłu (ARP), która odpowiada za Specjalną Strefę Ekonomiczną, gdzie znajduje się LG, w najbliższy piątek, 23 listopada, o godz. 15:00 na ul. Wita Stwosza 15.

15 listopada w fabryce w fabryce HI Logistics, należącej do grupy LG Electronics na terenie pod-strefy w Biskupicach Podgórnych, młody, 26-letni mężczyzna zginął przygnieciony wózkiem widłowym. Do pracy w LG był zatrudniony przez agencje pracy tymczasowej Max Power, nie miał uprawnień i przeszkolenia, żeby prowadzić wózek. Ten wypadek nie był pierwszy i jedyny w strefie, był jednak najbardziej tragiczny. Odkąd powstała strefa (w 2007) przypadki uszkodzenia, ucięcia czy zmiażdżenia rąk miały miejsce kilkukrotnie, podobnie jak wypadki autobusów pracowniczych, które dowożą ludzi do pracy na strefie. Korporacje działające w strefie we współpracy z agencjami pracy tymczasowej odbierają zdrowie i życie ludzi. Dzieje się to za przyzwoleniem państwa, które dotuje biznes w strefach nie patrząc na tak rażące łamanie praw pracowniczych/praw człowieka. Chcemy zaprotestować przeciwko temu wyzyskowi i pokazać naszą solidarność z osobami bliskimi zmarłego oraz ze wszystkimi pracownicami i pracownikami strefy.

Leave a reply

Your email address will not be published.

You may use these HTML tags and attributes:

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.