Związek Syndykalistów Polski - sekcja Wrocław

Warszawa: Dni Gniewu Społecznego – demonstracja

28 maja o godzinie 12:00: rozpoczął się w Warszawie protest w ramach Dni Gniewu na pl. Trzech Krzyży. W proteście udział brali także członkowie i członkinie ZSP Wrocław, a także delegacja wrocławskiej Akcji Lokatorskiej. Utrudnione było dotarcie na miejsce ze względu na blokady policyjne na terenie miasta. Wśród przybyłych widoczne były transparenty i hasła takie jak: rząd na bruk, bruk na rząd, jesteśmy wkurwieni, akcja lokatorska, nie jesteśmy kapitałem ludzkim, fuck off political pigs, stop podwyżkom czynszów, domagamy się mieszkań komunalnych. Pojawiła się również grupa samby.

Na placu zgromadziło się około 200 osób. Demonstracja próbowała wydostać się z placu jednak policja się nie rozstępuje i nie puszcza demonstrantów.Pomimo zalegalizowanej trasy demonstracji, policja sugeruje jej zmianę, demonstranci jednak po szybkim głosowaniu zdecydowali że będą chcieli przejść pierwotnie obraną drogą. Próba przedostania się przez szpaler w miejscu gdzie policji było najmniej nie powiodła się. Policja tymczasem zacieśniła pierścień wokół protestujących i nikogo nie wypuszczyła.

Po para godziń policja zaczęła wypuszczać ludzi pojedynczo i każdy miał poddać się spisaniu. Część ludzi nie dała się spisywać i starała się wydostać z kotła. Około 30 osób zostało przetrzymywanych na placu. Policja zabrało 7 osób z placu siłą. Po tym odbyła się pikieta solidarnościowa pod komendę na ul. Wilczej.

Leave a reply

Your email address will not be published.

You may use these HTML tags and attributes:

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.