Związek Syndykalistów Polski - sekcja Wrocław

Spotkanie mieszkańcow i mieszkanek Nadodrza

5 grudnia, w Centrum Reanimacji Kultury przy ul. Jagiellończyka 10d, odbyło się spotkanie mieszkańców Nadodrza, zorganizowane przez wrocławską sekcję Związku Syndykalistów Polski. Celem wydarzenia było poznanie lokatorów i lokatorek mieszkających w dzielnicy oraz zachęcenie ich do działalności społecznej w celu rozwiązania nękających ich problemów.

Jak na większości tego typu spotkań, najwięcej przyszło ludzi w podeszłym wieku, ale były też osoby młode. Lokatorzy i lokatorki opowiadali swoje historie, o najmie lokali w często katastrofalnym stanie technicznym, o swoich zmaganiach z administracją odmawiającą remontów budynków oraz o swoich doświadczeniach z działalności społecznej. Moderatorzy starali się ukazać opisywane zjawiska w kontekście rewitalizacji, pokazując planowy charakter zmian na osiedlu.

Przedstawiciel Komitetu Obrony Lokatorów z Warszawy opisał, jak powstała organizacja lokatorska działająca na warszawskiej Pradze (dzielnicy o podobnym przekroju społecznym, jak Nadodrze) i jak mozolna praca nad indywidualnymi problemami poszczególnych osób może zostać przekształcona w solidny zasób wiedzy, a lokatorki i lokatorzy, którzy przezwyciężyli poczucie niemocy mogą zacząć działać aktywnie, angażując się tylko w swoje sprawy, ale także w sprawy innych osób.

Uczestnicy i uczestniczki zebrania zgodnie postanowili rozpocząć cykl spotkań lokatorskich i powołać własną organizację lokatorską.

Leave a reply

Your email address will not be published.

You may use these HTML tags and attributes:

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.