Związek Syndykalistów Polski - sekcja Wrocław

Demonstracja przeciwko policyjnym represjom rozbita przez policję

Wczoraj wieczorem demopoliwroodbyła się demonstracja zorganizowana przez FA Wrocław i ZSP Wrocław przeciwko represjom policyjnym w związku z brutalną napaścią policji na aktywistów w Katowicach. Zajęli oni opuszczoną kamienicę komunalną, aby zaprotestować przeciwko polityce mieszkaniowej władz.

Od początku na wrocławskim Rynku, gdzie miała rozpocząć się manifestacja, było sporo policji. Natychmiast po rozpoczęciu akcji władze przystąpiły do próby uniemożliwienia zawiązania manifestacji otaczając część osób, innych wyciągając z manifestacji i spisując. Mimo to udało się przeprowadzić częściowo demonstrację, zagrała grupa samby. Udało się wygłosić krótkie przemówienie, dopóki policja nie zatrzymała także przemawiającego.

WP_20150420_20_56_32_ProRozwinięto także transparenty „Kto obroni nas przed policją?”, „Rząd na bruk, bruk na rząd” oraz „Jest opresja, jest opór”.

Policja teraz wzywa ludzi na przesłuchania i zastanawia się jakie zarzuty konkretnie postawić (chuligańskie zbiegowisko, czy „nielegalna” demonstracja). Uczestnicy i uczestniczki nie mają zamiaru biernie poddać się tym bezpodstawnym zarzutom.