Związek Syndykalistów Polski - sekcja Wrocław

Sprawa Wago Elwag i inne sprawy związane z agencją OTTO

W dniu wczorajszym, Związek Syndykalistów Polski otrzymał list od Guido Vreulsa, który w zarządzie OTTO Holding odpowiada za Europę Środkową. Treść listu przytaczamy poniżej. Guido odniósł się do kilku spraw pracowników OTTO Workforce prowadzonych przez Związek Syndykalistów Polski, w tym sprawy pracowników WAGO ELWAG. Przypomnijmy, że chodzi o to, że nie otrzymywali wynagrodzenia wynikającego z liczby przepracowanych godzin, a jedynie wynagrodzenie za pracę na akord (zależnie od liczby wyprodukowanych części). Umowy były jednak podpisane na stawkę godzinową. ZSP domagało się wypłaty pełnej stawki godzinowej dla pracowników Wago Elwag.

W swoim liście do ZSP, OTTO twierdzi, że „problemy w rozliczeniach wynikały z błędów administracyjnych” oraz zapewnia że wszystkim pracownikom zostało już wypłacone pełne należne im wynagrodzenie. ZSP otrzymało informację, że umowy zostaną skorygowane, by odpowiadać rzeczywistym warunkom zatrudnienia. ZSP będzie zachęcać pracowników do występowania o zatrudnienie na stawkę godzinową, która jest bardziej korzystna dla pracowników. Stosowanie stawki akordowej powoduje bowiem, że koszt wszelkich przestojów w produkcji jest przenoszony na pracownika.

ZSP otrzymało również dokument potwierdzający, że Maciej, został już prawidłowo zgłoszony do holenderskiego odpowiednika ZUSu, dzięki czemu będzie mógł otrzymywać wynagrodzenie za czas pozostawania na zwolnieniu chorobowym. Dla Macieja oznacza to, że będzie mieć środki utrzymania podczas leczenia ciężkiego schorzenia.

OTTO pisze również, że uruchomiło specjalną skrzynkę mailową, na którą mogą pisać pracownicy, którzy mają zastrzeżenia do zachowania OTTO Workforce. Te maile mają być rozpatrywane bezpośrednio przez zarząd spółki. Związek Syndykalistów Polski zachęca jednak do wysyłania kopii tych listów do ottoslaveforce@gmail.com aby zgłoszenia mogły być monitorowane w niezależny sposób.

Treść listu od OTTO.

Leave a reply

Your email address will not be published.

You may use these HTML tags and attributes:

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.