Związek Syndykalistów Polski - sekcja Wrocław

Spotkanie otwarte ZSP Wrocław oraz pokaz filmu „Diego. Wspomnienia hiszpańskiego anarchisty”

diegoZapraszamy w poniedziałek o godz.18:00 do Brzuch Centrum Trawienia Wizji na spotkanie otwarte ZSP Wrocław na którym dowiedziecie się czym jest anarchosyndykalizm, jak się organizować w miejscach pracy oraz walczyć o swoje prawa. Poznacie czym jest demokracja bezpośrednia oraz przedstawimy zarys naszej działalności.

Przed spotkaniem pokażemy film dokumentalny:
DIEGO. WSPOMNIENIA HISZPAŃSKIEGO ANARCHISTY
reżyseria: Federic Goldberg
czas trwania: 39 minut
język: polski lektor

„Diego” to opowieść życia i walki hiszpańskiego anarchisty Diego Camacho, szerzej znanego jako Able Paz, autor biograficznej książki o Buanaventurze Durrutim jak i kilku innych książek opisujących hiszpański anarchizm jak i anarchistyczna rewolucję w latach wojny domowej. Goldberg w dość ciekawy sposób przedstawił cała historię, gdzie głównie chodziło o ukazanie osobistego zaangażowania głównego bohatera, a w mniejszym stopniu przedstawienie tego co działo się 65 lat temu w Hiszpanii. Dlatego też, konwencja filmu ogranicza się do ukazywania zdjęć i komentarzy do nich samego bohatera, ze skąpymi fragmentami filmów dokumentalnych.

Dziś, gdy zdecydowana większość uczestników hiszpańskiej rewolucji już nie żyje, pozostają nam tylko wspomnienia tych, co mieli okazję przeżyć wspaniałe chwile w gorącym okresie lata 1936 roku. Takim wspomnieniem jest też ten film, doskonale dokumentujący to, co chcieli oni przekazać przyszłym pokoleniom.

Wydarzenie na FB:
https://www.facebook.com/events/996676063758210/