Związek Syndykalistów Polski - sekcja Wrocław

Pokaz filmu „Inna przyszłość. Proszę o głos”

pokaz-filmuZapraszamy na pierwszy w tym roku Pokaz Filmów Anarchistycznych. Będą to comiesięczne spotkania w różnych miejscach Wrocławia poświęcone różnorodnej tematyce związanej z anarchizmem.

Czwartego listopada zapraszamy na obraz pt. „Inna przyszłość. Proszę o głos”. Jest to pierwsza część francuskiego dokumentu o historii Hiszpanii od początku XX wieku aż do wybuchu II Wojny Światowej. Seria wykorzystuje archiwalne zdjęcia udostępnione przez dawnych hiszpańskich wyzwolicieli, którzy pragną zachować pamięć o minionych czasach.

Niniejszy odcinek przedstawia początkowe lata XX wieku. W 1911 roku związki zawodowe stworzyły C.N.T. (Confederación Nacional del Trabajo — Krajową Konfederację Pracy). 10 marca 1923 roku w Barcelonie został zabity Salvador Segui, główny działacz związkowy. 13 września tego samego roku miał miejsce zamach stanu, w wyniku którego władzę przejął generał Primo de Rivera. W kwietniu 1931 roku, rok po upadku dyktatury, proklamowano Republikę. Nawarstwiły się konflikty pomiędzy bogatymi właścicielami a proletariatem. 17 lipca 1936 roku generał Franco rozpoczął wojnę domową, wspierając się hiszpańskimi bazami wojskowymi w Maroku.

Po filmie zapraszamy na dyskusję prowadzoną przez Xaviera Wolińskiego z wrocławskiego ZSP — działającego współcześnie anarchistycznego związku zawodowego.

04.11.2015 (środa)
Księgarnia Hiszpańska Wrocław La Librería Española de Wrocław
Szajnochy 5, 50-076 Wrocław

Wydarzenie na FB:
https://www.facebook.com/events/526047387560930/

★★★★★★★★★★★★★★★★
Dziękujemy wszystkim za przybycie na pokaz filmu „Inna przyszłość. Proszę o głos” oraz dyskusję. Nie spodziewaliśmy się aż takiego zainteresowania tematyką anarchizmu, co bardzo nas oczywiście cieszy i motywuje do kolejnych spotkań w ramach Pokazów Filmów Anarchistycznych. Śledźcie kochani nasz fanpage oraz co najważniejsze wspierajcie w działaniach w obronie praw pracowniczych.

zsp-film2