Związek Syndykalistów Polski

sekcja Wrocław

Demonstracja przeciwko ustawie inwigilacyjnej

rzadnabruk123W sobotę odbyła się demonstracja w ramach kampanii STOP Inwigilacji zorganizowana przez Federację Anarchistyczną Wrocław oraz Związek Syndykalistów Polski sekcję Wrocław w sprawie tzw. „ustawy inwigilacyjnej”, która właśnie jest przegłosowywana w parlamencie. Protestowi towarzyszyła grupa samby.

Ustawa znacznie rozszerza możliwości działania policji w zakresie zbierania danych internetowych wszelkiego rodzaju, często bez kontroli sądów. Już wcześniejsza praktyka, poprzednich władz, była karygodna w tym względzie. Proces inwigilacji społeczeństwa narasta z każdym rządem.

Aktywiści i aktywistki Federacji Anarchistycznej mówili, że ustawa ta jest polem do olbrzymich nadużyć oraz potencjalnym narzędziem represji wobec aktywistów społeczno – politycznych i wszystkich tych, którzy ośmielą się otwarcie krytykować władze. Państwo coraz chętniej bowiem wykorzystuje techniki inwigilacji do tłumienia obywatelskich protestów i szantażowania tych, którzy nie godzą się na życie pod lupą władzy i jej wysłanników.

Foto: Wrocław przeciwko inwigilacji.

Aktywiści ZSP Wrocław przypominali, że protestowali już w czasie, kiedy rząd PO-PSL chciał podpisać niesławną umowę ACTA. Teraz kolejny rząd prawicowy, tym razem PiS, próbuje iść śladem swoich poprzedników. Rządy się zmieniają a poziom inwigilacji nadal rośnie.

Przeczytaj także w temacie:

Manifa 2013 - Za kryzys płacą kobiety!
Wrocław solidarny z turecką rewoltą
Warszawa: Demonstracja przeciw atakom rządu i kapitału
Zaproszenie na protest przeciwko antypracowniczej polityce rządu

Comments are currently closed.

Twitter widget by Rimon Habib - BuddyPress Expert Developer