Związek Syndykalistów Polski

sekcja Wrocław

Złość mięsa – pikieta we Wrocławiu

zlemieso-pikietaW piątek odbyła się pod lokalem pikieta przeciwko łamaniu praw pracowniczych i zasad bezpieczeństwa i higieny pracy w wegańskiej restauracji Złe Mięso.

Zgromadzeni żądali ustosunkowania się właściciela do przedstawionych mu przed miesiącem postulatów. Zmieniał kilka razy termin podjęcia negocjacji mających na celu rozwiązanie tej sytuacji, a w końcu przestał odpowiadać na mejle w ogóle. Mimo to, pojawił się na pikiecie i próbował przekonywać, że wcale nie odrzuca negocjacji.

Dodatkowo policja działając na rzecz pracodawcy, próbowała zakazać używania tuby na zalegalizowanej pikiecie. Po pouczeniu policjanta o przysługujących im prawach, aktywiści i aktywistki ZSP kontynuowali przemawianie przez megafon. Krzyczano: „Strajk, strajk, strajk w gastronomii”, „Pracownicy zjednoczeni są niezwyciężeni”, „Normalne umowy bez krętactwa”.

Rozdano kilkaset ulotek potencjalnym klientom restauracji. Część osób po uzyskaniu informacji o sytuacji w tym lokalu zapowiedziała, że mimo że wcześniej się tam stołowała, w przyszłości nie będzie korzystać z oferty lokalu w którym pracownicy pracują w takich warunkach.

Sprawa nie jest zamknięta i liczymy, że właściciel w końcu zrewiduje swoją politykę i zamiast wciąż tracić klientów oraz pracowników, podejmie negocjacje w celu uregulowania tej sytuacji.

Przeczytaj także w temacie:

Pikieta pod sklepem najgorszego pracodawcy 2012 roku - Black Red Whitem
Złe Mięso jest złe!
PIP potwierdza zarzuty ZSP w sprawie Złego Mięsa i kieruje sprawę do sądu
Złe Mięso nadal jest złe

Comments are currently closed.

Twitter widget by Rimon Habib - BuddyPress Expert Developer