Związek Syndykalistów Polski

sekcja Wrocław

Spotkanie mieszkańcow i mieszkanek Nadodrza

5 grudnia, w Centrum Reanimacji Kultury przy ul. Jagiellończyka 10d, odbyło się spotkanie mieszkańców Nadodrza, zorganizowane przez wrocławską sekcję Związku Syndykalistów Polski. Celem wydarzenia było poznanie lokatorów i lokatorek mieszkających w dzielnicy oraz zachęcenie ich do działalności społecznej w celu rozwiązania nękających ich problemów.

Jak na większości tego typu spotkań, najwięcej przyszło ludzi w podeszłym wieku, ale były też osoby młode. Lokatorzy i lokatorki opowiadali swoje historie, o najmie lokali w często katastrofalnym stanie technicznym, o swoich zmaganiach z administracją odmawiającą remontów budynków oraz o swoich doświadczeniach z działalności społecznej. Moderatorzy starali się ukazać opisywane zjawiska w kontekście rewitalizacji, pokazując planowy charakter zmian na osiedlu.

Przedstawiciel Komitetu Obrony Lokatorów z Warszawy opisał, jak powstała organizacja lokatorska działająca na warszawskiej Pradze (dzielnicy o podobnym przekroju społecznym, jak Nadodrze) i jak mozolna praca nad indywidualnymi problemami poszczególnych osób może zostać przekształcona w solidny zasób wiedzy, a lokatorki i lokatorzy, którzy przezwyciężyli poczucie niemocy mogą zacząć działać aktywnie, angażując się tylko w swoje sprawy, ale także w sprawy innych osób.

Uczestnicy i uczestniczki zebrania zgodnie postanowili rozpocząć cykl spotkań lokatorskich i powołać własną organizację lokatorską.

Przeczytaj także w temacie:

Spotkanie założycielskie Kooperatywy Spożywców
Nadodrze kontratakuje 2, 100% benefit na Akcję Lokatorską
Wrocław: Marsz Lokatorów
Debata o prekariacie

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Twitter widget by Rimon Habib - BuddyPress Expert Developer